Referencje
03.2021

Centrum Handlowe Plaza, Lublin, Polska

CH Plaza to pierwszy tego typu obiekt w Lublinie. Na powierzchni ponad 100.000 m2 znajduje się 150 sklepów, 9 sal kinowych oraz wielopoziomowy parking podziemny.

Firma Jordahl & Pfeifer była głównym dostawcą systemów konstrukcyjnych dla tej inwestycji.

Konstrukcja obiektu w głównej mierze ma układ słupowo-stropowy. Wokół każdego z kilkuset żelbetowych słupów zastosowano tu zbrojenie na przebicie JDA JORDAHL®. Do zdylatowania dużych powierzchni konstrukcji wykorzystano podwójne trzpienie dylatacyjne JDSD JORDAHL® (także JDSDQ z dodatkowym przesuwem poprzecznym).

W obiekcie zastosowano również podkłady elastomerowe Calenberg oraz szalunki kartonowe Rapidobat® H-Bau dostarczane przez firmę Jordahl & Pfeifer. Wewnątrz obiektu wykonaliśmy w szalunku traconym ponad 100 słupów (Ø500mm–1000mm), ale prawdziwym wyzwaniem było dla nas 21 słupów Ø800mm i wysokości ponad 17mb na zewnątrz obiektu. Zastosowanie bezszwowych szalunków kartonowych Rapidobat® okazało się tańsze i gwarantowało najwyższą jakość oraz krótszy czas realizacji w porównaniu z wykorzystaniem stalowych skorup szalunkowych.

C

Newsletter

Bądź na bieżąco dzięki bezpłatnemu newsletterowi.

Formularz kontaktowy
+48 71 30 23 700
Top